O nás

Divadelní soubor Kairos vznikl v roce 1990 a věnoval se pantomimě. Na repertoáru jsme měli kromě převzatých krátkých skečí z Ameriky i dvě autorské hry „Poutník“ a „Vězení“. Soubor tenkrát čítal zhruba 10 členů pod vedením I.Marekové a V.Váchy. Činnost souboru skončila někdy v roce 1995.

V roce 2006 vznikla Divadelní společnost Kairos II. Nyní se soubor věnuje (především autorské) činohře.  Chceme být divadlem, které je o něčem. V moderních divadelních proudech je mnohdy důležitější forma, než obsah.  Naším cílem je, aby si diváci odnesli z představení i nějaké myšlenky. A nechceme nikomu vnucovat myšlenky naše. Naše hry možná vyvolávají více otázek, než že by přinášely hotové připravené a prefabrikované odpovědi.

Slovo Kairos je z řečtiny. Řečtina má dva výrazy pro čas. Jedním z nich je výraz chronos, a to je čas, který se měří hodinami a hodinkami. Druhý výraz je kairos. Je to čas, který měří Bůh, je to čas, kdy Bůh něco dělá, kdy jedná s námi lidmi. Chceme, aby čas který stráví naši diváci na představeních byl časem, kdy zapomenou na čas a nechají se vtáhnout do našich příběhů.

Na Stodůleckém písečku v roce 2007 jsme dostali ocenění za „naléhavost zvoleného poselství“. Myslím, že to přesně vystihuje to, oč nám jde.

Divadelní společnost Kairos II. působí pod občanským sdružením KSM.

Činnost souboru byla v roce 2007 a 2010 finančně podpořena Magistrátem Hl.města Prahy

Hra KLaP vznikla za podpory Magistrátu Hl.města Prahy

V roce 2011 byla naše činnost podpořena Ministerstvem kultury ČR.